Polisy na Życie

Jeżeli zastanawiasz się jak zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę, zapewne bierzesz pod uwagę także polisy na życie. Jest to forma ubezpieczenia, w którym wypłata środków następuje w sytuacji, gdy ubezpieczona osoba dozna wypadku lub choroby, których skutkiem będzie śmierć ubezpieczonego. Kwota wymieniona w polisie trafia wtedy do upoważnionych osób, które zostały wymienione w szczegółach polisy.

Zwracaj uwagę na detale

Przy wyborze polisy na życie przyjrzyj się dokładnie jej zakresowi. Nie każda oferta obejmuje każdą sytuację. Część z nich dotyczy tylko chorób, inne również wypadków. Zdarza się także, że część spośród ubezpieczycieli zawiera w umowach pewną listę wyłączeń.

Oczywiście w przypadku węższego zakresu sytuacji powodujących wypłatę polisy na życie można liczyć na niższa opłatę za ubezpieczenie, ale z drugiej strony przy szerszym zakresie zyskuje się dużo większe poczucie bezpieczeństwa.

Warto zwrócić uwagę też na polisy na życie, w ramach których pojawiają się dodatkowe zapisy o wypłacie środków w przypadku doznania przez ubezpieczonego trwałego kalectwa. Dotyczy to tylko niektórych wariantów umów i nie u wszystkich ubezpieczycieli, jednak pomimo zwiększonej ceny warto pomyśleć o skorzystaniu z takiej oferty.

Czy warto rozszerzyć polisę na życie o dodatkowe elementy?

Polisa na Życie w podstawowym wariancie nie dla każdej osoby jest ofertą kompletną. Często myślimy o zakupie ubezpieczenia nie tylko dla nas ale zależy nam też na ochronie ubezpieczeniowej naszej rodziny.   Dlatego też jeżeli rozważamy zakup polisy na życie należy też zastanowić się nad podpisaniem dodatkowej umowy. Decyzja dotycząca rozszerzenia zakresu naszego ubezpieczenia jest uzależniona od wielu czynników, głównie od wieku osoby ubezpieczonej, stanu zdrowia a przede wszystkim czy mamy możliwość aby płacić co miesiąc wyższą składkę.

Tutaj należy podkreślić, iż dodatkowy pakiet można dokupić w czasie trwania umowy ubezpieczeniowej lub w rocznicę podpisania umowy. Ważne jest, aby dokonać tego przed pojawieniem się zdarzenia, na wypadek którego wystąpienia chcemy się ubezpieczyć. Przykładowo jeżeli zachorujemy na ciężkie schorzenie to firma ubezpieczeniowa może odmówić podpisania z nami dodatkowej umowy. Sytuacja taka może również dotyczyć takich sytuacji jak: pobyt w szpitalu, operacja, inwalidztwo, rehabilitacja czy nieszczęśliwy wypadek.

Ponadto, jeżeli chcemy rozszerzyć zakres naszej Polisy na Życie o dodatkowe elementy w czasie trwania umowy to często pojawia się okres karencji. Jest czas, w którym firma ubezpieczeniowa może nie wypłacić nam kwoty odszkodowania. Często zdarza się to podczas dokupienia ubezpieczenia związanego z wypłatą świadczenia z tytułu narodziny dziecka. Jest to bardzo korzystne rozszerzenie, gdyż w ramach świadczenia otrzymamy wskazaną w umowie Polisy na Życie kwotę. Na pewno młodzi rodzice mając wiele wydatków, przeznaczą otrzymane środki z polisy na zakup niezbędnych rzeczy dla niemowlaka.  Tutaj trzeba dokonać wyboru tego rozszerzenia znacznie wcześniej, jeszcze przed momentem zajścia przez kobietę w ciążę, gdyż karencja zazwyczaj trwa od 9 do nawet 12 miesięcy.

Polisy na życie łączone z inwestycjami

Okazuje się, ze obok standardowych form polis na życie, wśród dostępnych na rynku ofert można trafić także i na takie, które są łączone z produktami inwestycyjnymi (najczęściej funduszami) lub z usługami oszczędnościowymi. W takich przypadkach często okazuje się, że ceny usług składowych są mniejsze, niż gdyby nabywać je oddzielnie.

Im dłużej, tym lepiej

Polisę można wykupić na okres kilkunastu lub kilkudziesięciu lat, a w niektórych przypadkach także dożywotnio. Warto jednak zaznaczyć, że wraz z wiekiem trzeba się liczyć z wyższymi kosztami wejściowymi. Dlatego też taniej jest kupić od razu polisę na dłużej, niż regularnie ją odnawiać.

Bardzo popularne są również ubezpieczenia na życie i dożycie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiej polisy to firma ubezpieczeniowa zapewnia wypłatę świadczenia w wysokości sumy gwarancyjnej nie tylko w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, lecz także gdy dożyjemy do określonego w polisie wieku. Decydując się na wybór takiej formy ubezpieczenia zabezpieczamy naszą rodzinę na wypadek naszej śmierci ale również mamy dodatkowe środki finansowe gdy osiągniemy wiek emerytalny.

Jak sprawdzić cenę polisy?

W tym może pomóc Ci nasz Ranking Polis na Życie, który znajdziesz nad poradnikiem, który właśnie czytasz. Stanowi on znakomite ułatwienie dla osób chcących oszacować ceny polis w różnych wariantach.

Sprawdź Ranking Polis na Życie 2018 >>>

 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz