Ubezpieczenie na Życie PZU

Ubezpieczenie na Życie powinien posiadać każdy, w szczególności polisę należy wykupić jeżeli chcemy zabezpieczyć małżonka oraz dzieci na wypadek naszej śmierci, inwalidztwa lub ciężkiej choroby. Na rynku ubezpieczeniowym jest wiele ciekawych ofert, które warto sprawdzić. Poniżej analiza oferty Ubezpieczenie na Życie PZU.

Celem Ubezpieczenia na Życie jest zapewnić środki finansowe naszym bliskich, na wypadek naszej śmierci. Środki wypłacone z ubezpieczenia są potrzebne w szczególności, gdy osoba zmarła była jedynym żywicielem rodziny. Ponadto posiadanie Ubezpieczenia na Życie jest bardzo ważne gdy rodzi się dziecko albo gdy podejmujemy decyzję o zakupie mieszkania na kredyt.

Firmy ubezpieczeniowe proponują wiele produktów ubezpieczeniowych. Jak znaleźć właściwą polisę dla nas? Poniżej dokonaliśmy analizy oferty PZU Życie, które proponuje kilka rodzajów Polisy na Życie

Ubezpieczenie na Życie PZU Spokój na Każdy Dzień

Jest to indywidualne terminowe Ubezpieczenie na Życie. PZU gwarantuje stałą wysokość składki, czyli wysokość kwoty wpłacanej przez nas nie ulegnie zmianie przez cały okres trwania ubezpieczenia. Produkt oferowany przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń ma na celu zapewnienie wsparcie finansowego naszym bliskim w przypadku naszej śmierci. Ponadto odszkodowanie z polisy pokryje nasze kredyty lub inne zobowiązania. Warto podkreślić, iż Ubezpieczenie na Życie PZU Spokój na Każdy Dzień funkcjonuje przez całą dobę na całym świecie, a pieniądze z ubezpieczenia są zwolnione z podatku od spadków i darowizn jak również z podatku od zysków kapitałowych.

Dla kogo Ubezpieczenie na Życie PZU Spokój na Każdy Dzień?

Umowę ubezpieczenia może zawrzeć osoba w wieku od 18 do 65 lat. Nie oznacza to, że osoby starsze zostaną bez ochrony. Umowa kończy się najpóźniej w roku, w którym osoba ubezpieczona skończy 70 lat. Czas trwania umowy wynosi od 5 do 30 lat. Reasumując, jeżeli zdecydujemy się na Polisę na Życie Spokój na Każdy Dzień w wieku 65 lat to maksymalny czas trwania umowy będzie wynosił 5 lat.

Ubezpieczenie na Życie PZU Ochrona na Zawsze

Jest to również indywidualne Ubezpieczenie na Życie, ale funkcjonuje ono  przez całe nasze życie, a nie do osiągnięcia przez nas określonej liczby lat, co wyróżnia ten produkt. Składki są opłacane do pewnego wieku, natomiast w kolejnych latach mimo braku wpłat jesteśmy objęci ochroną. Ponadto Ubezpieczenie na Życie PZU Ochrona na Zawsze obowiązuje przez całą dobę na całym świecie.

PZU gwarantuje wypłatę sumy ubezpieczenia uposażonym, którzy  otrzymają środki finansowe po naszej śmierci. Ponadto nie zapłacą oni podatku od spadków i darowizn jak również podatku od zysków kapitałowych, a co najważniejsze unikną postępowania spadkowego.

Kto może skorzystać z Ubezpieczenie na Życie PZU Ochrona na Zawsze?

Umowę ubezpieczenia może zawrzeć każda osoba w wieku od 13 do 80 lat. Należy pamiętać, że wysokość składki jest uzależniona od sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na Życie PZU Więcej niż Ochrona

PZU Więcej niż Ochrona to indywidualne Ubezpieczenie na Życie i Dożycie. Ten rodzaj ubezpieczenia działa na dwa sposoby. Po pierwsze pełniąc funkcję Ubezpieczenia na Życie jest zabezpieczeniem finansowym dla osób wskazanych przez nas w umowie, które otrzymają pieniądze po naszej śmierci. Druga rola ubezpieczenia to dożycie, czyli po osiągnięciu przez nas pewnego wieku wskazanego w polisie, PZU gwarantuje nam wypłatę sumy ubezpieczeniowej. Zakup ubezpieczenia w takiej formie jest również formą oszczędzania na dowolny cel z gwarantowaną wypłatą bez podatku od zysków kapitałowych.

Kto może skorzystać z Ubezpieczenie na Życie PZU Więcej niż Ochrona?

Umowę ubezpieczenia może zawrzeć nawet osoba w wieku od 13 lat, ale nie starsza niż w wieku 70 lat. Osoby starsze nie zostaną bez ochrony. Umowa kończy się najpóźniej w roku, w którym osoba ubezpieczona skończy 75 lat. Najkrótszy termin umowy to 5 lat, a maksymalny 30 lat.

Wysokość składki jest uzależniona od wysokości sumy ubezpieczenia, którą otrzymamy po zakończeniu umowy.

Ubezpieczenie na Życie PZU Start w Dorosłość

W ofercie PZU możemy znaleźć również Indywidualne Ubezpieczenie  dzieci na Życie PZU Start w Dorosłość. Jest to polisa posagowa, która zapewni dziecku środki finansowe na start w dorosłe życie. Jeżeli podczas trwania umowy zabraknie nas to składki do końca umowy będą opłacane przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Ten rodzaj ubezpieczenia może być zakupiony nawet dla noworodka. Pieniądze są wypłacane dziecku, a nie jego opiekunom. Czas trwania umowy wynosi od 5 do 25 lat, natomiast polisa musi się skończyć najpóźniej w roku, w którym dziecko skończy 25 rok życia.

Jak widać powyżej Powszechny Zakład Ubezpieczeniowy posiada wiele produktów ubezpieczeniowych na życie. Należy podkreślić tutaj, że każdy produkt jest dedykowany dla innych osób. Indywidualna składka zawsze zależy od kilku czynników jak wiek, stan zdrowia oraz wysokości sumy i zakresu ubezpieczenia.

Rozważając skorzystania z Ubezpieczenia na Życie sprawdź koniecznie nasz  Ranking Ubezpieczenia na Życie 2018. Z jego pomocą łatwo podejmiesz dobrą decyzję jak dokonać wyboru Ubezpieczenia na Życie.

A jeżeli już masz wykupioną polisę na życie napisz nam o swoich doświadczeniach.

4/5 - (5 votes)

3 odpowiedzi do “Ubezpieczenie na Życie PZU”

 1. Witajcie, szukam dogodnej dla większej rodziny polisy na życie.

  Mam czwórkę dzieciaków, dwie dziewczynki i dwóch chłopczyków,
  i myślałem o czym w punkt celowanym dla rodzin. Zbieram opinię na
  różnych stronach.

  Czy ktoś jest w
  stanie zdradzić mi coś podpowiedzieć?

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi