Ubezpieczenia Zdrowotne dla kobiet w ciąży

O ubezpieczeniu zdrowotnym dla kobiet w ciąży należy pomyśleć z  wyprzedzeniem, nawet kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę. Nabywając wówczas prywatne ubezpieczenie zdrowotne możemy korzystać z bezpłatnych wizyt u ginekologa, potrzebnych badaniach a nawet porodu w prywatnej klinice.

Polisa zdrowotne dla kobiet w ciąży – zakres

Zakres polisy jest uzależniony od wysokości składki oraz od sumy ubezpieczenia, które zakupimy. Jednakże zazwyczaj zawsze otrzymujemy w pakiecie prowadzenie ciąży, badania diagnostyczne oraz badania laboratoryjne. Część ubezpieczeń w swoim zakresie proponuje również    poród w prywatnej klinice, opiekę położnej lub wynajem jednoosobowej sali. Przed wyborem polisy należy dokładnie sprawdzić w ogólnych warunkach ubezpieczenia, co otrzymamy.

Ubezpieczenia zdrowotne dla kobiet w ciąży – karencja

Zakup polisy zdrowotnej należy przemyśleć już kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę. Głównym powodem jest okres karencji, który wynosi od 9 do 12 miesięcy, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest to spowodowane faktem, iż towarzystwa nie obejmują swoją umową zdarzeń, które już się zaistniały, czyli zajścia w ciążę.
Wprawdzie pojawiają się oferty ubezpieczeń, w których okres karencji wynosi 6 miesięcy lub też go nie ma. Jednakże są one dostępne tylko w przypadku ubezpieczeń grupowych, gdyż warunki ubezpieczenia zazwyczaj są indywidualnie negocjowane między pracodawcą oraz towarzystwem ubezpieczeniowym. Dlatego może pojawić się sytuacja kiedy kobieta będąca już w ciąży może przystąpić do ubezpieczenia. Jednakże jest to wyjątek, z którego można skorzystać jeżeli jesteśmy zatrudnieni w przedsiębiorstwie, które posiada wynegocjowane takie warunki ubezpieczenia grupowego.

Ubezpieczenia zdrowotne dla kobiet w ciąży – kto oferuje

Wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne dla kobiet w ciąży różni się w zależności od firmy ubezpieczeniowej. Koszty miesięczne wahają się od 100 zł nawet do 600 zł miesięcznie (jeżeli wybierzemy wariant VIP). W swoje ofercie o ubezpieczeniach dla kobiet ciężarnych nie zapomnieli Signal Iduna, Allianz i Compensa. Jeżeli planujesz ciążę i zastanawiasz się czy warto posiadać ubezpieczenie zdrowotne to trzeba się zastanowić jakiego standardu usług oczekujemy. Z jakich placówek chcemy korzystać oraz ile trzeba będzie wykonać badań diagnostycznych.

A może pakiet medyczny?

A jeżeli już jesteś w ciąży i nie posiadasz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla ciężarnych to możesz skorzystać z pakietu medycznego, który będzie obejmował prowadzenie ciąży bez okresu karencji. Takie oferty posiadają Medicover, LUX MED, ENEL-MED, LIM, Centrum Damiana. Pakiet medyczny możemy kupić bezpośrednio w placówce lub poprzez firmę ubezpieczeniową, która współpracuje z placówką medyczną.

A jeżeli nadal zastanawiasz się czy skorzystać z Ubezpieczenia sprawdź koniecznie nasz  Ranking Ubezpieczenia Zdrowotne 2018 >. Z jego pomocą łatwo podejmiesz dobrą decyzję jak dokonać wyboru właściwej Polisy.

Jedna odpowiedź do “Ubezpieczenia Zdrowotne dla kobiet w ciąży”

  1. Potwierdzam, przed wykupieniem polisy dla kobiet w ciąży warto przeanalizować rodzaj świadczeń oferowanych przez aktualnego ubezpieczyciela, w szczególności czy obejmuje ona stały dostęp do badań i opieki medycznej przed i w trakcie porodu. Z moich doświadczeń wynika, że jeżeli zakres jest ograniczony to warto rozejrzeć się za dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym tak aby można było korzystać z nielimitowanych wizyt u specjalisty ginekologa oraz wykonywać niezbędne zabiegi i badania diagnostyczne. Aby póżniej nie martwić się przez całe życie!

Dodaj komentarz