Ubezpieczenie na Życie dla Singla

W ofertach towarzystw ubezpieczeniowych często można dostrzec oferty  dedykowane dla singla. Czym jest to spowodowane? Pomimo, iż rodzina jest nadrzędną wartością dla Polaków to liczba singli nieustannie rośnie. Osoby, które prowadzą samodzielnie gospodarstwo domowe często mogą liczyć tylko na siebie. Według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny jednoosobowe gospodarstwa domowe stanowią aktualnie 26% wszystkich gospodarstw. Odnotowuje się tendencję wzrostową, prognoza wynosi nawet 9 milionów jednoosobowych gospodarstw domowych do 2030 roku, co jest nieodległą przyszłością.

Ubezpieczenie na Życie dla Singla – czyli dla kogo?

Singiel, to osoba która nie posiada rodziny (żony, dzieci), ma średnio 35 lat i mieszka w dużym mieście. Ponadto zazwyczaj pensja singla jest wyższa niż średnia krajowa dlatego też ma wyższe wymagania również w temacie ubezpieczenia na życie.

Osoba prowadząca samodzielnie gospodarstwo domowe oczekuje produktu, który jest elastyczny, gdyż zawsze może zajść zmiana w dotychczasowym życiu. Osoba ubezpieczona powinna posiadać łatwość dostosowania zmiany zakresu ubezpieczenia do bieżących potrzeb.

Od czego powinna chronić polisa dla singla?

Ważnym elementem polisy jest możliwość dokupienia produktów poszerzających zakres umowy, gdyż to one chronią osobę ubezpieczoną na wypadek zachorowania lub gdy przydarzy się nieszczęśliwy wypadek i stracimy możliwości zarobkowe. W przypadku poważnego zachorowania, na przykład na nowotwór, oprócz świadczenia z ubezpieczenia możemy też otrzymać pomoc podczas rehabilitacji. Dlatego przed wyborem polisy trzeba sprawdzić wszystkie możliwości umów dodatkowych oraz uzyskać informacje dotyczące karencji. Dla singla brak zdolności do pracy często oznacza pogorszenie sytuacji materialnej, brak środków na spłatę kredytu, a nawet brak dachu nad głową. Dlatego polisa dla singla jest tak ważnym produktem. Ponadto w przypadku osoby samotnej istotnym elementem ubezpieczenia jest opieka w trudnych sytuacjach życiowych. Dla singli jest to bardzo ważne, gdyż jeżeli znajdziemy się w sytuacji np. po wypadku, gdy nie mamy nikogo bliskiego odczuwamy brak osoby, która mogłaby nam pomóc podczas rekonwalescencji.

Co powinna zawierać polisa dla singla?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem ubezpieczenia dla singla to powinniśmy zwrócić uwagę, czy polisa chroni nas na wypadek niezdolności do pracy oraz poważnego zachorowania. Ponadto czy również jest ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków, gdyż tylko wtedy zostanie nam wypłacony procent sumy ubezpieczenia w zależności od uszczerbku na zdrowiu. Polisa dla singla powinna obejmować także ubezpieczenie od utraty pracy oraz ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego.

 Polisa dla singla – suma ubezpieczenia

Wysokość sumy ubezpieczenia oraz świadczeń z tytułu polis dodatkowych jest zamieszczona w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zakup dodatkowych elementów ubezpieczenia zazwyczaj gwarantuje nam wypłatę świadczenia od 50 do 100 % sumy ubezpieczenia. Do wyjątków należy ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jeżeli zdecydujemy się na zakup umów dodatkowych trzeba pamiętać, że wzrasta nie tylko nasza ochrona ale również wysokość składki miesięcznej.

Ubezpieczenie dla singla – osoby uposażone

Jeżeli należymy do grona singli i planujemy zakup polisy to warto się zastanowić czy chcielibyśmy kogoś uposażyć na wypadek naszej śmierci. Należy podkreślić, iż osoba uposażona nie musi być członkiem naszej rodziny.

Ubezpieczenie na Życie dla Singla – kto oferuje
Aviva

oferuje na Pakiet Ja, który jest przeznaczony dla osób w wieku od 18 do 45 roku życia. Umowa ubezpieczenia jest zawierana na czas określony, który wynosi 15 lat. Przed zawarciem umowy wymagane jest podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia. Suma ubezpieczenia w Avivie wynosi tylko 10 tys. zł. W pakiecie jest NNW, OC w życiu prywatnym, assistance domowe, dostęp do infolinii medycznej, wizyty domowe lekarza,  świadczenie w razie poważnego zachorowania, świadczenie z powodu pobytu w szpitalu (ponad trzy dni), transport medyczny. Składka w porównaniu do sumy polisy wynosi dla osób w wieku od 18 do 35 lat 79 zł miesięcznie w wariancie podstawowym i 109 zł dla osób od 36 do 45 roku życia.

ERGO Hestia

proponuje nam ubezpieczenie na życie Duo Protect, które jest adresowane do osób od 16 do 62 lat. Polisa gwarantuje nam świadczenie w przypadku śmierci wskutek wypadku lub choroby lub w razie niezdolności do pracy. Minimalna składka wynosi 40 zł miesięcznie. W przypadku niezdolności do pracy ubezpieczony otrzymuje miesięczną rentę, której wysokość jest indeksowana o 3 proc. w każdym roku trwania umowy ubezpieczenia.  Minimalny okres trwania umowy ubezpieczenia wynosi 5 lat.

MetLife

proponuje nam kompleksowe ubezpieczenie NNW wzbogacone o pakiet pomocy powypadkowej MultiOchrona. Zaletą tej oferty jest wrastająca suma ubezpieczenia. Wariant indywidualny polisy może obejmować ochroną ubezpieczeniową również dzieci, które są wychowywane przez samotnego rodzica.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy skorzystać z Ubezpieczenia na Życie lub potrzebujesz więcej informacji sprawdź koniecznie nasz Ranking Ubezpieczenia na Życie 2018.  Z jego pomocą łatwo podejmiesz dobrą decyzję jak dokonać właściwego wyboru Ubezpieczenia na Życie.

A jeżeli już masz wykupioną polisę na życie napisz nam o swoich doświadczeniach.

 

5/5 - (1 vote)

4 odpowiedzi na “Ubezpieczenie na Życie dla Singla”

Dodaj komentarz