Polisy na Życie Porównanie – jak wybrać najlepsze ubezpieczenie

Wybór polisy na życie to nie taka prosta sprawa, ponieważ ta decyzja niesie dla nas skutki finansowe, z którymi będziemy borykali się przez kolejne lata albo nawet przez całe życie. Dlatego warto dobrze przemyśleć ten temat i skorzystać z gotowych rozwiązań, takich, jak  nasz artykuł Polisy na Życie Porównanie, które ułatwi podjęcie najlepszej decyzji.

Polisa na życie – co to takiego?

Polisa na Życie jest takim rodzajem ubezpieczenia, w którym przedmiotem zabezpieczenia jest nie dom, samochód albo inne dobro materialne, ale życie ubezpieczonego. Jego celem jest ochrona zdrowia i życia osoby ubezpieczonej. Śmierć lub zachorowanie ubezpieczonego nakłada na towarzystwo ubezpieczeniowe obowiązek wypłaty świadczenia, o którym mówi umowa, na rzecz ubezpieczonego lub wskazanych przez niego uposażonych. Polisę na życie zawiera się zwykle na czas określony, jednak można również zawrzeć ją dożywotnio. Wybór zależy właściwie wyłącznie od nas.

Sprawdź Ranking Polis na Życie 2018 >>>

Kto potrzebuje Polisy na Życie?

Zakup Polisy na Życie wiąże się z dodatkowym, często sporym, wydatkiem w naszym budżecie, dlatego wiele osób zastanawia się, czy ubezpieczenie na życie jest im faktycznie potrzebne. Prawda jest jednak taka, że wypadki i choroby chodzą po ludziach, i tak naprawdę nie możemy być pewni, że ten temat nigdy nie będzie nasz dotyczył. Dlatego polisą na życie powinien posiadać w zasadzie każdy. Nie ma znaczenia w jakim jest wieku, jakiej jest płci, gdzie pracuje, jakie ma poglądy. Pod warunkiem oczywiście, że zostanie ona mądrze wybrana i dostosowana do potrzeb i możliwości osoby ubezpieczonej.

Jak wybrać najlepszą z Polis na Życie?

Wybór Polisy na Życie to nie lada wyzwanie. Warto dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji i zanim wybierzemy się na spotkanie, zadać sobie kilka kluczowych pytań:

  1. Ile pieniędzy jesteśmy w stanie odkładać w skali rocznej?
  2. Na jaką kwotę chcielibyśmy się ubezpieczyć?
  3. Czy przydadzą nam się w ubezpieczeniu jakieś dodatkowe opcje? Jeśli tak, to jakie?

Po przemyśleniu tych kilku kwestii, a jeszcze przed spotkaniem z agentem ubezpieczeniowym, powinniśmy skorzystać z Rankingu Polis na Życie. Pozwoli nam to zawęzić ilość towarzystw ubezpieczeniowych do tych, których oferty najbardziej odpowiadają naszym potrzebom i oczekiwaniom. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Teraz wystarczy umówić się na spotkanie z agentami i poznać szczegóły ofert. Pamiętajmy jednak, by nie kupować ubezpieczenia na pierwszym spotkaniu. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie przedstawione nam oferty i świadomie podjąć wybór Polisy na Życie.

Sprawdź Ranking Polis na Życie 2018 >>>

Należy pamiętać, że Ubezpieczenie na Życie to umowa na wiele lat. Dlatego trzeba dokładnie poznać oferty. Ważna jest analiza sytuacji życiowej naszej  rodziny aby określić jakie mamy potrzeby ubezpieczeniowe oraz finansowe nie tylko dzisiaj, ale też w przyszłości. Dlatego bardzo ważnym tematem jest suma ubezpieczenia, która powinna być równowartością kwoty,  która zapewni źródło utrzymania dla naszej rodziny na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Warto pomyśleć o ubezpieczenie w młodym wieku, gdy zaczynamy pierwszą pracę, wówczas uzyskamy niższą składkę. Na początku możemy zdecydować się na niski poziom ochrony, natomiast wysoki poziom inwestycji. Wraz z upływem lat, gdy posiadamy już rodzinę, należy zmienić proporcje inwestycji i ochrony. Na wysoką sumę ubezpieczenia mogą powinny zdecydować się osoby samotne, które powinny posiadać zabezpieczenie ich na wypadek na przykład poważnego zachorowania. Brak zdolności do pracy w przypadku osoby samotnej może wiązać się ze znacznym pogorszeniem się sytuacji materialnej np. brak środków na spłatę kredytu.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz