Ubezpieczenie OC LINK4

Poszukujesz ubezpieczenia samochodu? Sprawdzamy co zyskujesz wybierając obowiązkowe ubezpieczenie OC w LINK4.Zakres odpowiedzialności cywilnej reguluje ustawa reguluje a nie firmy ubezpieczeniowe dlatego też należy pamiętać, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferują taką samą górną granicę finansową będącą sumą granicy cywilnej. Sprawdźmy czym wyróżnia się ubezpieczenie OC LINK4.

Ubezpieczenie OC LINK4

Posiadając ubezpieczenie OC w LINK4 do wysokości sumy gwarancyjnej zostanie pokrywa wyrządzona szkoda osobowa (do 5mln EUR) oraz majątkowa (do 1 mln EUR) przez kierowcę ubezpieczonego pojazdu.

Szkody podgalające ubezpieczeniu związane są z:

  • jazdą, zatrzymaniem lub postojem pojazdu,
  • wsiadaniem, wysiadaniem z pojazdu,
  • załadowywaniem lub rozładowywaniem pojazdu.

Ubezpieczyciel odmówi posiadaczowi OC odszkodowania: za szkody w mieniu właściciela spowodowane przez kierowcę, za szkody w ładunkach przewożonych za opłatą, za szkody w gotówce, biżuterii i papierach wartościowych.

Sprawdź nasz  Ranking Ubezpieczenia 2018.

Ubezpieczenie OC LINK4 – pakiet OC

Dokonując zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej warto rozważyć zakup pakietu OC. Oprócz ochrony ustawowej otrzymamy od ubezpieczyciela pomoc w miejscu zdarzenia.

Co obejmuje pakiet LINK4?

  • pomoc drogowa w czasie 30 minut od zgłoszenia
  • naprawa samochodu na miejscu o ile koszt nie jest wyższy niż 200zł
  • holowanie pojazdu nawet do 100 km
  • samochód zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
  • poinformowanie o wypadku wskazaną osobę
  • pomoc 24h/dobę
  • wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa (do kwoty 2000zł)

Sprawdź nasz  Ranking Ubezpieczenia 2018.

Ubezpieczenie OC LINK4 – Zielona Karta

Dokonując zakupu polisy OC pojazdu gratis otrzymamy Zieloną Kartę. Jest to dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kolizji w państwach, które wymagają tego dokumentu. Kraje, w których trzeba posiadać Zieloną Kartę to: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Maroko, Mołdawia, Macedonia, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina.

Ubezpieczenie OC- kiedy zawrzeć umowę?

Pamiętajmy o zawarciu umowy odpowiedzialności cywilnej pojazdu w dniu jego rejestracji przed wyjechaniem na drogę. Ponadto należy zawrzeć umowę w dniu rozwiązania poprzedniej.

Ochrona ubezpieczeniowa trwa zazwyczaj 12 miesięcy. Na krótszy okres można zawrzeć umowę ubezpieczenia OC dla pojazdów zarejestrowanych za granicą lub historycznej (lecz nie krócej niż 30 dni).

Szukasz Ubezpieczenia OC? sprawdź koniecznie nasz  Ranking Ubezpieczenia 2018.

A jeżeli już masz wykupioną polisę napisz nam o swoich doświadczeniach.

4.7/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz