Prywatne Ubezpieczenie Zdrowotne – jaką wybrać inwestycję we własne zdrowie?

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o dbaniu o własne zdrowie, jak również o prowadzeniu zdrowego trybu życia. Dostępność wszelkiego rodzaju usług, zabiegów, czy porad u specjalistów jest bardzo dobra. Jednak czasami na przeszkodzie stają zbyt wysokie koszty. Jak dbać o zdrowie i nie przepłacić?

Powszechne ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne jest jednym z rodzajów ubezpieczeń, gdzie osoba mu podlegająca ma prawo do różnych świadczeń zdrowotnych. Chodzi o szeroko rozumianą ochronę zdrowia. Mowa tutaj zarówno o profilaktyce, jak i leczeniu na wypadek zachorowania. Większość ludzi podlega powszechnej opiece zdrowotnej, dzięki której można korzystać z pomocy medycznej, ale tylko w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Czasem wiąże się to niestety z pewnymi ograniczeniami, ponieważ zdarza się czekać dość długo na wizytę do danego specjalisty.

Niektórzy mogą sobie pozwolić na taką zwłokę, a innym stan zdrowia niestety na to nie pozwala. Często potrzebna jest szybka interwencja lekarza. Dlatego w wielu przypadkach ratunkiem okazuje się prywatna wizyta. No właśnie, jednak w tym wypadku trzeba wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni. Dla osób, które dość często muszą korzystać z porad specjalistów, pomocne może być wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Mowa tutaj o Prywatnym Ubezpieczeniu Zdrowotnym, które staje się już coraz bardziej popularne wśród osób, którym temat zdrowia swojego i rodziny nie jest obojętny. Może się okazać, że płacenie regularnych składek ubezpieczycielowi będzie tańsze aniżeli uiszczanie opłaty za każdą wizytę z osobna. Poza tym często jest tak, że dana firma ubezpieczeniowa ma podpisaną umowę z konkretnymi placówkami medycznymi i do lekarza można wygodnie umówić się przez internet, albo infolinię telefoniczną. Nie trzeba w ogóle kontaktować się z ośrodkiem.

Zapewne nie ma potrzeby wspominać, że w takim wypadku zostaniemy przyjęci bardzo szybko, najczęściej już następnego dnia. Jednak składki na takie prywatne ubezpieczenie mogą być różne, w zależności od ubezpieczyciela. Aby nie przepłacać, najlepiej skorzystać z naszego rankingu aby wybrać dla siebie Prywatne Ubezpieczenie Zdrowotne. To pomoże nam zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Sprawdź Ranking Prywatne Ubezpieczenie Zdrowotne 2018 >>>

Jeśli chodzi o dostępność do prywatnych usług medycznych, obecnie wiele zmieniło się na lepsze. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego warto z nich korzystać. W końcu mówimy o najcenniejszej rzeczy, jaką mamy, czyli o własnym zdrowiu. Bez niego wiele nie uda się zdziałać. To inwestycja, która na pewno się opłaci.

Rodzaje Ubezpieczeń Zdrowotnych

W ofercie Towarzystw Ubezpieczeniowych możemy znaleźć kilka rodzajów ubezpieczeń zdrowotnych. W zależności od wybranego przez nas wariantu oferują one inny zakres ochrony jak również dostępnych świadczeń.

Najbardziej popularnym rodzajem Prywatnego Ubezpieczenia Zdrowotnego jest ubezpieczenie ambulatoryjne. Oferuje ono możliwość korzystania z konsultacji u lekarzy-specjalistów i badania diagnostyczne. Mimo, iż ten rodzaj ubezpieczenia nie zapewnia nam leczenia szpitalnego, to możemy dokupić takową polisę. Co to znaczy? Posiadanie polisy szpitalnej zapewni nam szybki dostęp do leczenia szpitalnego, nawet w ciągu 14 dni możemy mieć wykonany zabieg czy operację.

Dodatkową usługą, która jest dodatkowym ubezpieczeniem do wymienionego już ambulatoryjnego i szpitalnego jest asssistance medyczny. Wprawdzie usługa ta nie obejmuje pokrycia kosztów świadczeń medycznych jednakże w razie wypadku lub podczas rekonwalescencji możemy skorzystać z usług dodatkowych. Są to m.in. asysta medyczna podczas transportu pacjenta do miejsca zamieszkania, opieka nad dziećmi oraz osobami niesamodzielnymi w razie naszego pobytu w szpitalu.

Nowością na rynku ubezpieczeniowym jest ubezpieczenie lekowe. Posiadając taką polisę możemy zakupić leki na receptę po obniżonej cenie, dzięki uzyskaniu dofinansowania w ramach posiadanej polisy. Możemy nawet zaoszczędzić do 80% ceny leku.

Prywatne Ubezpieczenie Zdrowotne – cena

Aktualnie na rynku jest wiele ofert prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, które różnią się nie tylko zakresem ochrony ale również wysokością składki, która zazwyczaj jest opłacana miesięcznie. Ceny Indywidualnego Ubezpieczenia Zdrowotnego być różne i zależą m.in. od zakresu usług. Jeśli interesują Cię konkretne kwoty, zachęcamy do skorzystania z naszego rankingu.

Sprawdź Ranking Prywatne Ubezpieczenie Zdrowotne 2018 >>>

A jeżeli masz doświadczenia z innym rodzajem Ubezpieczenia na Życie koniecznie podziel się z nami swoją opinią !

2 odpowiedzi na “Prywatne Ubezpieczenie Zdrowotne – jaką wybrać inwestycję we własne zdrowie?”

Dodaj komentarz