Ubezpieczenie na Życie na wypadek choroby nowotworowej

W dzisiejszych czasach choroby nowotworowe dotykają coraz więcej osób. Przyczyny to nie tylko skłonności genetyczne, ale również styl życia, dieta oraz stres. Nie powinniśmy lekceważyć tego tematu w szczególności, gdy  choroby nowotworowe pojawiły się wśród naszych bliskich.

Polisa na wypadek choroby nowotworowej

Z nowotworem można walczyć, często słyszymy o całkowitym powrocie do zdrowia. Jednakże warto z wyprzedzeniem zatroszczyć się o ochronę oraz zabezpieczenie finansowe w przypadku zdiagnozowania choroby nowotworowej. Wówczas będziemy mogli skierować uwagę na   na powrocie do zdrowia. Mimo, iż ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania choroby nowotworowej jest produktem oferowanym od niedawna to wielu ubezpieczycieli posiada taki produkt w swojej ofercie. Z uwagi na wyłączenia, przed zakupem polisy należy zapoznać się z zakresem ochrony ubezpieczeniowej proponowanej przez wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe. Każda z firm ubezpieczeniowych może mieć wymienione inne rodzaje nowotworów w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń. Dlatego też należy dokładnie sprawdzić czy będziemy objęci ochroną na wypadek zachorowania na nowotwór, który występował w naszej rodzinie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy na wypadek choroby nowotworowej?

Każdy wie, że w leczeniu raka najważniejszy jest czas. Szybka diagnoza oraz rozpoczęcie leczenia dają nam większą szansę na powrót do zdrowia. Niestety jest to związane często z wysokimi kosztami. Dlatego polisa na wypadek zdiagnozowania raka jest tak ważna.  Mimo, iż ubezpieczenie nie ochroni nas przed chorobą to zagwarantuje nam pomoc finansową podczas leczenia.

Co jest ważne przy wyborze polisy? Na pewno rodzaje nowotworów, które obejmuje ochrona ubezpieczeniowa. Istotny jest też okres karencji wpisany w umowie, gdyż może wystąpić sytuacja gdy ochrona ubezpieczeniowa rozpocznie się po trzech miesiącach od daty zawarcia umowy. Ponadto istotna jest suma ubezpieczeniowa oraz sposób wypłaty środków finansowych. Warto również zwrócić uwagę na wiek osoby, która może zakupić polisę (często ochrona obowiązuje tylko do 60 roku życia).

Umowa ubezpieczania na wypadek choroby nowotworowej nie może zostać zawarta gdy wiemy już o chorobie. Firma ubezpieczeniowa celem sprawdzenia naszego stanu zdrowia może wymagać od nas przed zakupem polisy wykonania badań.

Kto oferuje ubezpieczenia na wypadek choroby nowotworowej

AIG – Ubezpieczenie następstw zachorowania na raka Triumf – osobie ubezpieczonej, u której został zdiagnozowany nowotwór złośliwy  ubezpieczyciel wypłaca w formie gotówki pieniądze z ubezpieczenia – nawet do 120 tys. zł. Otrzymane środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel – leczenie, dodatkowe badania lub leki. Możemy zakupić polisę bez innych ubezpieczeń. Należy dodać, że ubezpieczyciel kieruje ofertę do osób pomiędzy 20 a 59 rokiem życia.

Nationale Nederlanden oferuje polisę „Rakowi Wspak”. Ubezpieczenie kierowane jest do osób w wieku od 18 do 61 lat. Pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są etapami. W momencie diagnozy osoba ubezpieczona otrzymuje nawet do 40 proc. sumy ubezpieczenia, natomiast kolejne  świadczenia są wypłacane w zależności od postępów choroby oraz metod leczenia. Należy podkreślić, iż jesteśmy objęci ochroną ubezpieczeniową już od pierwszego dnia obowiązywania umowy, a polisa może obejmować również naszych bliskich (żonę, męża, dzieci).

Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA posiada w swojej ofercie polisę „Pomoc na Raka”. Grupa docelowa to osoby w przedziale wiekowym 18-61 lat. Ubezpieczyciel wypłaci nam pieniądze z polisy wieloetapowo w zależności od stadium choroby osoby ubezpieczonej. Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA oferuje możliwość wypłacania miesięcznej renty maksymalnie przez okres jednego roku.

MetLife – Diagnoza Nowotworu. Produkt jest dostępny w ramach umowy dodatkowej do polisy na życie Gwarantowana Ochrona. Osoba  ubezpieczona ma zapewnioną ochronę finansową w przypadku diagnozy nowotworu złośliwego i niezłośliwego. Ubezpieczenie oferowane przez MetLife jest skierowane do osób pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Umowa zawierana jest na okres 10 lat, stąd ochroną z tytułu zdiagnozowania nowotworu możemy być objęci aż do 70 roku życia. Obowiązuje okres karencji, który wynosi 90 dni od momentu zawarcia umowy.

Polisy na wypadek choroby nowotworowej w swojej ofercie mają również Aviva oraz Allianz. Ubezpieczenia są oferowane jako produkty dodatkowe.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy skorzystać z Ubezpieczenia na Życie na wypadek choroby nowotworowej sprawdź koniecznie nasz Ranking Ubezpieczenia na Życie 2018 >.  Z jego pomocą łatwo podejmiesz dobrą decyzję jak dokonać wyboru właściwej Polisy.

A jeżeli już masz wykupioną polisę na życie napisz nam o swoich doświadczeniach.

5/5 - (2 votes)

2 odpowiedzi na “Ubezpieczenie na Życie na wypadek choroby nowotworowej”

Dodaj komentarz