Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne

Choć większość osób jest objęta systemem darmowej opieki lekarskiej, coraz większą popularnością cieszy się Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne. Pomimo faktu, iż to ostatnie jest w pełni dobrowolne, a wzrost liczby płacących składki wykazuje się ogromną dynamiką. O ile w roku 2013 było ich 750 tysięcy, o tyle już trzy lata później, w roku 2016, z prywatnych ubezpieczeń korzystało już 1,86 miliona Polaków, czyli około 30 procent więcej, niż jeszcze rok wcześniej (dane według Polskiej Izby Ubezpieczeń).

Standardowo osoby wykupujące Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne mogą liczyć na dostęp do wybranych specjalistów w placówki lub sieci placówek konkretnego ubezpieczyciela, a w niektórych przypadkach także firm medycznych, które z nim współpracują.

Zakres usług objętych płatnością zazwyczaj jest uzależniony od wybranej oferty, przy czym niektóre spośród firm oferujących Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne oferują swoim klientom zniżki na konsultacje i zabiegi z wyższych pakietów.

Sprawdź Ranking Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne 2018 >>>

Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne
Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne

Korzyści wynikające z ubezpieczeń prywatnych

Dostęp do usług objętych Indywidualnym Ubezpieczeniem Zdrowotnym pozwala na szybkie uzyskanie konsultacji, bez potrzeby wielotygodniowego oczekiwania na wolne terminy. Warto zauważyć, że to samo dotyczy szybkości dostępu do zabiegów rehabilitacyjnych.

Warto tez zauważyć, że w systemie tym łatwiej o uzyskanie ponadstandardowych badań. Może być to przydatne w wielu sytuacjach – np. przy szczególnych dietach, dużej aktywności sportowej, bądź nietypowych dolegliwościach.

Sprawdź Ranking Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne 2018 >>>

Ubezpieczenia nie tylko od pracodawców

Obecnie indywidualne ubezpieczenie zdrowotne kojarzone są głównie z benefitami zapewnianymi przez pracodawcę. Faktycznie, w wielu przypadkach stanowią one element systemu motywacyjnego, dzięki któremu przedsiębiorstwa budują lojalność zespołu. Jeszcze kilka lat temu tego typu polisy spotykało się głównie w dużych korporacjach, jednak obecnie coraz częściej zdarzają się również w małych firmach. Czy jednak tylko tam?

Okazuje się, ze sieci medyczne coraz chętniej tworzą oferty Indywidualnych Ubezpieczeń Zdrowotnych dostosowanych do potrzeb i możliwości klientów prywatnych.

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne czy abonament medyczny?

W tym miejscu należy wyjaśnić różnicę między indywidualnym ubezpieczeniem zdrowotnym i abonamentem medycznym. Czy to jest ta sama usługa? Otóż, produkty te działają tak samo, jedynie według prawnego punktu widzenia są to dwie różne usługi. Abonamenty zdrowotne mogą oferować centra medyczne jak Medicover, LUX MED lub Enel-Med. Placówki te nie mogą oferować swoich usług nazywając je ubezpieczeniem ponieważ aby mieć możliwość sprzedawania ubezpieczeń trzeba posiadać licencję wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Należy pamiętać, że jeżeli jest nam proponowany abonament zdrowotny, to oferta pochodzi od prywatnych placówek medycznych, natomiast jeżeli ktoś oferuje nam ubezpieczenie zdrowotne, to  usługa jest kierowana do nas od firmy ubezpieczeniowej.

Zakres ubezpieczenia

Na naszym rynku funkcjonuje wiele firm ubezpieczeniowych. Jednakże dosyć trudno jest dokonać wyboru oferty z uwagi, iż każda osoba potrzebuje innego zakresu ubezpieczenia stąd wybór Indywidualnego Ubezpieczenia Zdrowotnego najlepszego dla nas nie jest łatwy. Z pewnością pakiet ubezpieczenia zdrowotnego dla przyszłej mamy powinien obejmować wizyty u ginekologa, prowadzenie ciąży, badania USG płodu a nawet możliwość porodu w prywatnej klinice. Wprawdzie za najtańszy pakiet trzeba zapłacić tylko  52 zł miesięcznie (InterRisk), jednak nie spełnia ona wszystkich naszych wymagań. Oferta ta, ale też niestety żadna inna oferta dostępna on-line nie posiada
w swym zakresie możliwości wyboru przez przyszłą mamę porodu
w prywatnym szpitalu. Kolejną osobą, która poszukuje prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest osoba w wieku przedemerytalnym. W tym wieku potrzebujemy już wielu badań jak również możliwości korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych. Z naszych poszukiwań wynika, że niestety nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferują w ramach pakietu rehabilitację. Brak limitu na tego typu zabiegi proponuje już wspomniana firma InterRisk oraz Signal Iduna.

Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne – ile kosztuje ?

Ceny mogą być różne i zależą m.in. od zakresu usług. Jeśli interesują Cię konkretne kwoty, zachęcamy do skorzystania z naszego rankingu.

Sprawdź Ranking Indywidualne Ubezpieczenie Zdrowotne 2018 >>>

A jeżeli masz doświadczenia z innym rodzajem Ubezpieczenia na Życie koniecznie podziel się z nami swoją opinią ! Zapraszam do komentowania !

3.5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz