Ubezpieczenie na Życie a etapy życia

Ubezpieczenie na Życie jest ważnym elementem naszego życia na każdym etapie. Nawet zakup polisy w późnym wieku nie jest wykluczony. Firmy ubezpieczeniowe posiadają aktualnie oferty dla klientów w różnym wieku, które są  dopasowane do potrzeb na każdym etapie życia.

Celem Ubezpieczenia na Życie jest finansowe zabezpieczenie naszych bliskich jak również pokrycie zobowiązań, które wynikają z zaciągniętych kredytów. Jednakże na każdym etapie życia nasze potrzeby się zmieniają, dlatego też należy dopasować sumę ubezpieczenia oraz czas, na który ma być zawarta umowa.

Ubezpieczenie na Życie – dla młodych osób

Jeżeli jesteśmy młodzi, jeszcze nie mamy męża/ żony, dzieci oraz mieszkania to często nie myślimy jeszcze o ubezpieczeniu. Warto jednakże już na tym etapie życie podpisać polisę, gdyż im młodsza osoba tym szansa na niższą składkę. Dodatkowo kontynuacja ubezpieczenia umożliwi płacenie niższych składek również na kolejnych etapach naszego życia.

Ubezpieczenie na Życie – gdy posiadamy rodzinę

Posiadanie Polisy na Życie gdy nie posiadamy jeszcze dzieci nie jest dla nas również ważnym tematem. W szczególności gdy oboje małżonków jest aktywna zawodowo. Sytuacja ulega zmianie w małżeństwach, w których utrzymanie rodziny jest uzależnione tylko od jednej osoby. Natomiast w chwili powiększenia się rodziny należy zwiększyć sumę ubezpieczenia. Najlepiej uczynić to zanim zajdziemy w ciążę –należy pomyśleć również o ubezpieczeniu zdrowotnym dla kobiet w ciąży. Warto również przemyśleć zakup polisy posagowej, które umożliwi zgromadzenie kapitału oraz ułatwi dziecku start w dorosłe życie.

Ubezpieczenie na Życie – wiek emerytalny

Nasze potrzeby związane z zapewnieniem bytu naszym bliskim wydają się być niższe w wieku emerytalnym. Nasze dzieci posiadają już własne rodziny i nie będą potrzebowały finansowego wsparcia od rodziców. Na tym etapie życia należy zadbać  o posiadanie środków finansowych na ewentualne koszty leczenia. Dlatego osoby, które do tej pory nie posiadały polisy na życie powinny podjąć decyzję o zakupie ubezpieczenia. Możemy zastanawiać się czy jeszcze w tym wieku warto zakupić Ubezpieczenie na Życie. Bez względu na etap życia, jak również nasz wiek należy posiadać taki produkt ubezpieczeniowy. Jednakże warto pamiętać, że polisa na życie osoby w wieku emerytalnym będzie różnić się od polisy osoby na wczesnym etapie życia dorosłego.

Umowy dodatkowe

Jeżeli jesteśmy zainteresowani posiadaniem Polisy na Życie w wieku emerytalnym otrzymamy inna ofertę dodatkowych umów. Ich zakres będzie zdecydowanie węższy. Firma ubezpieczeniowa może wymagać od nas również szerszego zakresu badań lekarskich. Spowodowane jest to wyższym ryzykiem zachorowania w starszym wieku. Stąd należy dokładnie zastanowić się jakie elementy ubezpieczenia są dla nas ważne. Również warto przeanalizować wpływ rozszerzenia umowy oraz związaną z tym wysokość składki. Czasami dodatkowa umowa nie generuje już wysokich kosztów i warto rozważyć ją, natomiast zdarza się że część rozszerzeń generuje zbyt wysokie koszty w stosunku do oferowanej ochrony. Często firmy ubezpieczeniowe wymagają wielu dodatkowych badań, bez których nie jest możliwe podpisanie umowy. Ubezpieczyciel często sprawdza bardzo dokładnie nasz stan zdrowia na danym etapie życia w celu wykluczenia pewnych ryzyk zachorowań.

 Wybór ubezpieczenia

W poszukiwaniu oferty, która spełni nasze oczekiwania należy porównać propozycje z wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Propozycja jednej formy ubezpieczeniowej może wydawać się idealna dla jednej osoby, lecz może nie spełniać naszych potrzeb. Dlatego też porównując wiele ofert możemy wybrać ofertę korzystną pod względem warunków ochronnych i cenowych dla nas. Również często okazuje się, że taka sama oferta może znaleźć się w ofercie innego ubezpieczyciela, ale z niższą składką. Czasami trudno jest porównać oferty samodzielnie dlatego warto skorzystać z naszego Rankingu Ubezpieczeń na Życie i zaoszczędzić czas na samodzielne poszukiwanie oferty dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego nie stracisz ochrony gwarantowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy skorzystać z zakupu Ubezpieczenia na Życie sprawdź koniecznie nasz Ranking Ubezpieczeń na Życie. Z jego pomocą łatwo podejmiesz dobrą decyzję jak dokonać właściwego wyboru.

2 odpowiedzi na “Ubezpieczenie na Życie a etapy życia”

Dodaj komentarz