Polisa na Życie dla Seniora

Ubezpieczać warto się tak naprawdę w każdym wieku. Na rynku istnieją polisy ubezpieczeniowe nawet dla osób, które nie ukończyły 86, roku życia. Co ciekawe, po przekroczeniu określonego w umowie wieku, stają się bezskładkowe, choć dalej obowiązują. Dowiedz się więcej na ten temat Polisa na Życie dla Seniora.

Polisa na Życie dla Seniora i jego małżonka

Polisa na życie dla seniora występuje w dwóch wariantach – indywidualnym oraz małżeńskim. W pierwszym przypadku tylko osoba ubezpieczona objęta jest polisą, w drugim natomiast, zarówno osoba ubezpieczona, jak i jej małżonek. W pierwszym przypadku, po śmierci ubezpieczonego seniora, bliscy, będący beneficjentami polisy, otrzymają środki pieniężne. Natomiast w drugim przypadku, po śmierci jednego z małżonków, drugi otrzyma kwotę gwarantowaną przez polisę i – w przypadku dalszego, regularnego opłacania składek – będzie w dalszym ciągu objęty ochroną gwarantowaną przez ubezpieczyciela.

Polisa na Życie dla Seniora z dodatkową ochroną zdrowia

Niektórzy ubezpieczyciele oferują polisy na życie dla seniora wzbogacone o dodatkowy, zdrowotny pakiet ochronny. Działa on zwykle w ten sposób, że w przypadku ciężkiej choroby lub wypadku – określonych w umowie – osobie ubezpieczonej wypłacane są pieniądze na leczenie lub rehabilitację. Dzięki temu senior nie musi czuć się uzależniony od wsparcia finansowego od rodziny.

Sprawdź Ranking Polisa na Życie dla Seniora 2018 >>>

Polisa na Życie dla Seniora z dodatkową możliwością inwestowania

Dla osób zainteresowanych pomnażaniem swoich środków wielu ubezpieczycieli oferuje polisy na życie dla seniorów z dodatkową możliwością inwestowania zgromadzonych środków. To bardzo dobra propozycja zwłaszcza dla osób w dalszym ciągu aktywnych zawodowo. Dzięki temu senior może oszczędzać i gromadzić kapitał na przyszłe inwestycje. Towarzystwa ubezpieczeniowe nierzadko oferują również możliwość zakupienia polisy posagowej, dzięki której osoba starsza może na przykład gromadzić pieniądze dla wnuka. W tym przypadku jednak istnieją ograniczenia wiekowe seniora i zwykle nie może mieć on więcej niż 60 lat.

Sprawdź Ranking Polisa na Życie dla Seniora 2018 >>>

Ile kosztuje polisa na Życie dla Seniora?

Jeśli chcesz w szybki sposób dokonać wyboru najlepszej polisy na życie dla seniora, skorzystaj z kalkulatora dostępnego nad artykułem i oblicz, ile będzie kosztowała miesięczna składka. Składki wynoszą już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, w zależności od wybranej kwoty ubezpieczenia. Może się okazać, że już niebawem po podpisaniu umowa stanie się bezskładkowa i bezterminowa. Wszystko zależy od wieku ubezpieczonego seniora i obostrzeń zawartych w umowie.

Sprawdź Ranking Polisa na Życie dla Seniora 2018 >>>

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz