Jak znaleźć najtańsze OC samochodu?

Jak znaleźć najtańsze OC samochodu? Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych  jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które w zamian za opłaconą składkę chroni nas od odpowiedzialności jeżeli dojdzie do wypadku.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oblicza składkę OC w inny sposób.

Sprawdź nasz  Ranking Ubezpieczenia 2018.

Najtańsze OC samochodu – zakres ubezpieczenia

Zakres Ubezpieczenia OC jest jednakowy we wszystkich firmach, gdyż reguluje go ustawa. Dlatego nie ma sensu przepłacać. tym bardziej, że  wysokość składki jest różna. Na wysokość składki wpływa wiek właściciela pojazdu, ale również jak długo posiadamy prawo jazdy. Także czas opłacania składek oraz bezwypadkowa jazda ma wpływ na wysokość zniżki. Wysokość składki jest także uzależniona od miejscowości, w której jest zarejestrowane auto (czyli nasze miejsce zamieszkania). Również rodzaj naszego auta ma wpływ na wysokość składki OC. Najtańsze OC zazwyczaj posiadają osoby ze znacznym stażem jazdy oraz bezwypadkową jazdą w mniejszych miejscowościach.

Najtańsze OC samochodu – jak obniżyć składkę?

  • częstą praktyką jest dopisanie w miejscu właściciel pojazdu w dowodzie rejestracyjnym osoby, która ma duże zniżki – może to być członek naszej rodziny. Firma ubezpieczeniowa obliczając składkę OC weźmie pod uwagę maksymalne zniżki. Jednak spowodowanie choćby małej stłuczki powoduje odebranie zniżek dla wszystkich osób będących współwłaścicielami pojazdu.
  • również można zarejestrować auto w mniejszej miejscowości, również dopisując do dowodu rejestracyjnego osobę z rodziny. Wiąże się to z zarejestrowaniem auta w mniejszej miejscowości (zmiana tablic rejestracyjnych). Najwyższe stawki OC posiadają właściciele pojazdów ww Wrocławiu, Warszawie i Łodzi. Natomiast najniższe w Rzeszowie, Poznaniu i Zielonej Górze.
  • pojemność silnika samochodu także ma wpływ na wysokość składki. Najtańsze OC będę miały pojazdy z mniejszą pojemnością silnika.
  • bezwypadkowa jazda– kontynuując ubezpieczenie właściciel pojazdu, który nie spowodował wypadku może liczyć na znaczne zniżki.
  • płatność z góry za cały okres– jeżeli zdecydujemy się na płatność jednorazową składkę nasze ubezpieczenie będzie tańsze.
  • sprawdzenie wielu ofert – nasz Ranking Ubezpieczeń umożliwi znaleźć najtańsze OC

Sprawdź nasz  Ranking Ubezpieczenia 2018.

Brak ubezpieczenia OC – kary

Jeżeli nie kupimy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych wówczas narażamy się na kary finansowe. Od 1 stycznia 2018 roku za brak ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej do 3 dni- kara wnosi 840zł, natomiast powyżej 14 dni to kwota aż 4200zł. Dlatego też warto przeanalizować wiele ofert i dokonać zakupu ubezpieczenia OC.

Szukasz Ubezpieczenia OC? sprawdź koniecznie nasz  Ranking Ubezpieczenia 2018.

A jeżeli już masz wykupioną polisę napisz nam o swoich doświadczeniach.

3.5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz